X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دفترچه‌ی گوگل، یک سرویس جدید

آیا تا حالا شده به مطلب جالبی روی اینترنت برخورد کنید ولی وقت نداشته باشید آن را بخوانید؟
شاید در چنین شرایطی آن مطلب را روی هارد خود ذخیره کرده باشید. اما آیا این کار کمی وقت‌گیر نیست؟ اگر بخواهید توسط برنامه‌ای مانند Word این کار را انجام دهید باید مطلب را کپی کرده و در Word ، Paste کنید و در ضمن عکس‌ها را جداگانه ذخیره نمایید.

گوگل این مشکل را حل کرده است. جدیدترین محصول گوگل با نام دفترچه‌ی گوگل (Google Notebook) این امکان را به شما می‌دهد که مطلبتان را با یک کلیک در اکانت گوگل خود ذخیره کنید.
امکان دیگر این سرویس عمومی‌کردن دفترچه‌تان است. به طوری که دیگران بتوانند مطالب را بخوانند که این کار در نوع خود نوآوری و ابتکار بسیار جالبی محسوب می‌گردد.
برای استفاده از این سرویس باید یک اکانت گوگل داشته باشید. به صفحه‌ی این محصول رفته و وارد اکانت خویش شوید. حال فایل موردنیاز مناسب با مرورگرتان را دریافت کنید. سپس فایل را نصب کنید و از امکانات دفترچه‌ی گوگل بهره‌مند شوید!
از مزیت‌های این سرویس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- با استفاده از این سرویس به مطالب ذخیره‌شده از همه جا دسترسی دارید؛ در صورتی که با ذخیره‌ی مطالب روی هارد کامپیوتر خود آن‌ها را فقط از روی کامپیوتر خودتان می‌توانید ببینید.
- دیگر نگران مفقودشدن مطالب نیستید.
- امکان عمومی‌کردن مطالب.
- ذخیره شدن آدرس مطالب.
- جستجو با دقت بالا در مطالب ذخیره شده.
سعی می‌کنیم در آینده درباره‌ی این سرویس بیشتر بنویسیم. برای مشاهده دفترچه گوگل می توانید به نشانی google.com/notebook رجوع کنید.